8.2.2009

Interview s Peterem Aertsem

Server mat-magazine.com přináší zajímavý rozhovor s Peterem Aertsem. Zde je jeho přiblížení. S trojnásobným vítězem K-1 World Grand Prix a finalistou K-1 WGP 2008 Peterem Aertsem jsme si v exkluzivním rozhovoru povídali o jeho posledním fightu ve Finále, odvetách, situaci Hari-Bonjaski, mladých nadějích, monstrózních show, věku, alkoholu, atd.

Jak se cítíš po Finále K-1? Máš nějaké zranění?
Samozřejmě, že jsem velmi zklamaný. Ale naštěstí pro mě, nejsem zraněný.

Jak můžeš zhodnotit tvůj poslední zápas ve finále K-1 WGP 2008? Proč jsi prohrál? Co hodláš do svých budoucích bojů změnit?
Je jednoduché to hodnotit zpětně, ale věřím, že má mysl byla v momentě toho zápasu někde úplně jinde. Totálně bez bystrosti, bez agrese. A to je to, co jsem potřeboval. Znáš ty dny... A bohužel 6. prosinec byl jedním z těch dnů.

Přál by sis odvetu s Harim? Slyšel jsem, že jsi ji žádal co nejdříve po Novém roce? Je to pravda? Znáš datum svého nejbližšího zápasu (jméno, soupeř, K-1/MMA pravidla)?
Správně, po tom večeru jsem žádal o odvetu s ním, ale všechno záleží na vedení K-1, jak dohodne zápas. Potřebuji si věci utřídit přímo s Badrem a to se možná i stane. Můj další zápas bude 28. března a K-1 rozhodne s kým to bude. Jméno protivníka zatím není známé, ale určitě to bude jedna z událostí konaná pod K-1.

Můžeš prosím okomentovat finále K-1 WGP 2008 mezi Badrem Harim a Remym Bonjaskim?
Abych řekl pravdu, věřím, že Remy vyhrával do toho debaklu, co se stal. Nemyslím, že by Badr nemohl vyhrát proti Remymu. Nevím, proč se Badr takto zachoval. Je to velmi smutné, protože je to velmi dobrý bojovník a nic z toho nepotřeboval. O to víc je to smutné, protože sledovanost K-1 jako sportu byla stále vyšší a Finále bylo velmi zajímavé a zábavné až do konce.

Někteří lidé nařkli Remyho za simulování dvojitého vidění a následného odcizení titulu Harimu ačkoliv to byl Bonjasky, kdo u rozhodčích na body vyhrával... Kdybys byl Bonjasky, pokračoval bys dál ve fightu i po takovémto šlapáku?
Myslím, že bych šel a dobojoval bych to. Ale nevím, jestli by to bylo rozumné.

Dokážeš si představit zápas mezi Badrem Harim a  Semmym Schiltem? Jak by ten zápas asi vypadal? Jakou strategii by měl Badr použít, kdyby chtěl nad Schiltem vyhrát?
Každý prohrává proti Schiltovi z různých důvodů. Výhra proti němu nebude pro nikoho jednoduchá. Badr je velmi talentovaný a má velkou šanci, když zkusí proti němu boxovat. Jinak prohraje. Mimochodem si ale myslím, že Sem je opravdu motivovaný proti Badrovi vyhrát, kór teď, když zmeškal Finále Grand Prix. Věřím, že to bude úžasný souboj.

Na jaký zápas tvé velké kariéry nejraději vzpomínáš?
Neustále mě baví mé zápasy s Andym Hugem.

A co odvety, je tu někdo z bojovníků veteránů, kterému by jsi chtěl vrátit porážku?  
Hm, tady v K-1 už skoro žádní veteráni nejsou. Je tu mladá krev.

Pokud je to možné, můžeš prozradit svůj rekord ve shybech a v bench-pressu?
Popravdě, zrovna na tohle se nesoustředím, ale v bench pressu normálně dělám 8 opakování se 120 kg.

Řekneš nám, v jakém autě jezdí trojnásobný vítěz K-1 WGP?
Mercedes S-class.

Je pravda, že upřednostňuješ vodku před ostatními alkoholickými nápoji?
(smích) Ano, je to pravda. V alkoholu vždy upřednostňuji vodku.

Jaká je tvá oblíbená muzika?
Nemám oblíbený žádný specifický styl hudby. Záleží na místě a situaci, ale je mi to jedno.

V předešlých rozhovorech jsi zmiňoval, že budeš na nejvyšší úrovni bojovat ještě tak 3-4 roky. Změnilo se něco? Co budeš dělat potom? Plánuješ se stát trenérem na plný úvazek?
Moje smlouva vyprší za rok a půl. Pokud se budu potom cítit tak, jak se cítím dnes, podepíšu smlouvu na další dva roky. Rád bych zvládl 20 K-1 Finals. Od roku 1991 jsem pravidelný účastník mezi osmi finalisty. A bez debat, určitě ještě pořád mám šanci pomýšlet na čtvrtý titul z K-1 Final.

Z Holandska pochází spousta K-1 účastníků. Kteří jsou tví dobří kamarádi a které nejvíc respektuješ? 

Lidé, které mohu opravdu považovat za přátele, jsou Stefan Leko, Jerome LeBanner, Chalid Arrab a Ray Sefo. Respekt, jaký jen můžu mít, mám ke všem.

Můžeš říct nějakou vtipnou historku, která se v minulosti stala v zákulisí?
Popravdě, nemám žádnou historku, ale co můžu říct je, že dřív byla atmosféra víc uvolněná a bylo tu víc vtípků okolo. Ne, že by teď byla situace jiná, ale je v tom daleko více byznysu.

Kdo si myslíš, že patří mezi největší naděje K-1?
Tyrone Spong, Gokhan Saki a Errol Zimmerman jsou momentálně jedni z největších postav K-1.

Koho vidíš jako budoucí hvězdu K-1 trénující v tvém týmu? Možná Mourad Bouzidi? A také co si myslíš o nadějných, ale málo známých bojovnících na mezinárovní scéně jako je Rico Verhoeven a Hesdy Gerges?
Momentálně jsem se vrátil pod trénink k Thomovi Harinckovi. Mezi ostatními budu také sparovat s Hesdy Gergesem. Nevím toho moc, ale co jsem slyšel, tak je prý obrovský talent. On je budoucnost a K-1 potřebuje novou krev.

Zářící hvězda je teďka Tyron Spong, který nedávno nabral na váze. Jaké jsou jeho šance v K-1?
Tyron Spong je velký talent.  Nejdřív si ale musí zvyknout na svou váhu. Bez pochyb se může stát budoucím králem.

Jaký je tvůj osobní postoj vůči Bobovi Sappsovi a dalším gigantickým show v K-1? 
Osobně jsem rád, že v tomto případě K-1 změnilo vedení. Mometálně to nemělo vůbec nic společného s fightováním. Pouze to pokazilo reputaci K-1 všude po světě. Ale teď se zvolilo nové vedení se kterým jsem velmi spokojen.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.
Díky.

« zpět na články