5.5.2009

SuperPro amatérská liga, květen 2009

V neděli 3.5.2009 se na Pankráci v Praze konala již druhá SuperPro Amatérská liga v thajském boxu a MMA pod patronací klubu Hanuman Gym Praha a firmy Maximus Promotions.  Oproti minulé akci se nám počet startujích zdvojnásobil. Účast přislíbily i kluby ze zahraničí, z Německa a Slovenska.  Měli jsme naplánovaných více než třicet zápasů.

Od časného dopoledne probíhalo vážení závodníků. Většina se dostavila v pravou chvíli na správné místo, takže nedocházelo k žádným průtahům. Za to všem díky. Krátce po dvanácté hodině mohla liga začít...

Hned v prvním zápase nastoupil za Hanuman Gym Praha Filip Řežábek proti Davidu Hunanyanovi z Grassel Gymu. Duel byl velmi napínavý, oba borci byli velmi dobře připraveni.  Po velmi kvalitním výkonu zvítězil náš Filip Řežábek. V MMA zápase se představil Ilja Fajbysovich, též za pořádající klub. Pro Ilju to byla premiéra v ringu a nutno podotknout, ze velmi vydařená. V prvním kole jsme se dočkali několika vyjímečných  zákroků Ondřeje Starého (Pretorian Gym Pardubice), ale Ilja se pokaždé ubránil. Ke konci druhého kola se našemu borci podařilo protivníka sevřít do škrcení a ten byl nucen odklepat. Ilja byl vítězem tohoto duelu.

Jednotlivé zápasy na sebe velmi rychle navazovaly.  V tomto počtu nebylo možné si dovolit jakékoliv zdržení. V sedmém zápase se představil opět zástupce pořádajícího klubu, Jevgeny Mahteenko, ve stylu MMA.  Proti němu do ringu nastoupil za Pretorian Gym Pardubice Tomáš Říha. Po velmi rychlém zápase zvítězil náš Jevgeny. Do sedmnáctého zápasu byl poslán Zdeněk Nims za Hanuman Gym Praha proti Michalovi „Šílenci“ Šilarovi z Týniště nad Orlicí. Velmi pěkný zápas, kde Zdenda odvedl kus dobré práce. Měli jsme možnost zhlédnout  řádku kombinací a útoků, kolen a úhybů. Po zásluze byl Zdeněk Nims vyhlášen vítězem tohoto duelu.  V dalším a velmi očekávaném zápase domacího borce  jsme mohli vidět Luboše Vrňatu v jeho premiéře v MMA proti nadějnému závodníkovi ze Slovenska, jímž byl Viktor Vincze. Na obou borcích bylo vidět, že jdou do zápasu velmi opatrně a s rozmyslem.  V prvním kole došlo k postupnému oťukávání, nikdo nikam nespěchal. Ve druhém kole Luboš pěkně umisťoval lowkicky na protivníkovu nohu, ale stále byl na pozoru a kontroloval situaci. V jeden moment využil situace, namířil přesný highkick na hlavu protivníka a zápas byl pro zranění sloveského zápasníka ukončen. Luboš zaslouženě zvítězil po krásné akci.

Posledních pět zápasů by se dalo klasifikovat jako téměř poloprofesionálních, protože se nám v nich představili již ostřílení bojovníci s více zápasy na svém kontě. Můžeme jmenovat - např.  Burian, Krčmář, Kalčík, Doležel, Vítovec či Tůma. A právě poslední dva jmenovaní, Daniel Vítovec za Hanuman Gym Praha a Jan „Iron“ Tůma za Naramu Plzeň, nastoupili do posledního duelu celého dne.  Od první chvíle bylo znát, že ani jeden borec se lehko nevzdá a bude bojovat až do konce. Oba dva bojovníci byli aktivní a jejich fyzická kondice byla na výborné úrovni. Mohli jsme vidět vydařené výměny a hezké kombinace rukou a nohou. V posledním kole JanTůma přidal na razanci, ale Dan Vítovec zvládl veškeré útoky pěkně ustát a ještě kontrovat. Souboj byl velmi vydařený a je vidět, že Vítovec se zápas od zápasu ohromně zlepšuje. Zaslouženě a po výborných prvních dvou kolech, vyhrál na body domácí Daniel Vítovec z Hanuman Gymu Praha.

Divácká kulisa byla výborná. Je vidět, že diváci začínají tomuto sportu přicházet na chuť a hlavně se o něj začínají blíže zajímat.  Proto všem, kteří v neděli odpoledne přišli povzbudit bojovníky v ringu, upřímně děkujeme a doufáme, že přijdete opět na další akci.
V neposlední řadě děkujeme všem klubům, které vážily cestu do Prahy, ať zblízka či zdaleka. Moc si toho vážíme a doufáme, že se zúčastníte našich dalších akcí, které se budoucnu budou konat.

« zpět na články